Wypoczynek przy ognisku

wypocz1

wypocz2

 

KAJAKIZERKOW.PL dysponuje specjalnie przygotowanym terenem na zorganizowanie ogniska. Mieści się on w Pogorzelicy przy Warcie (około 200m za promem po lewej stronie rzeki).

Do dyspozycji turystów 4 stoliki z podwójnymi ławkami, 2 stoliki posiadają daszek, który doskonale uchroni od słońca. 

Korzystanie z tego terenu jest bezpłatne.

Po przybyciu na miejsce wszystkich turystów prosimy o zapoznanie się z regulaminem obowiązującym na tym terenie.

 

40 39 37 1 14 32

Kilometraż drogi wodnej – rzeka Warta

370,5 Ląd, most drogi Słupca – Zagórów. Z daleka widać imponujące zabudowania jednego z największych w Polsce kompleksów klasztornych z XIV w. wraz z kościołem pocysterskim z XII w.

370,3 prawy brzeg rzeki , Marina Ląd, basen portowy dla jachtów i łodzi motorowych do 10 m długości, także dogodne miejsce do opuszczenia kajaka.

365,4 Ciążeń, prom górnolinowy o udźwigu 10 t na lokalnej drodze do osady Ciążeń Holendry. Od kilku lat lokalizowany jest tutaj start najdłuższego wyścigu kajakowego w Polsce, liczącego sobie 123 km (meta w Poznaniu).

353,3 Dłusk, prom górnolinowy o udźwigu 10 t. Obok gminna przystań kajakowa z miejscem na ognisko, ławkami i małym zadaszeniem typu indiańskiego tipi; we wsi sklep; 500 m w górę wsi  – gospodarstwo agroturystyczne.

352,3 PYZDRY, most drogi nr 442 Września – Kalisz.

351,7  prawy brzeg rzeki – Marina Pyzdry Towarzystwa Turystyki Wodnej „Perkoz”. Tu cumuje jedna z łodzi motorowych, pływających po Warcie – „Czarny Bocian”. Niedaleko rynek z licznymi usługami oraz małe muzeum na zapleczu pofranciszkańskiego klasztoru.

348,0 lewy brzeg rzeki Ujście Prosny. Przy nim łąka biwakowa.

346,0 prawy brzeg rzeki, Spławie, duża łąka biwakowa, plaża. Teren prywatny, potrzebne zezwolenie.

342,6 Lewy brzeg rzeki – POGORZELICA, prom górnolinowy

ok. 200 m za promem miejsce wypoczynku KAJAKIZERKOW.PL. Żółty szlak pieszy prowadzi do Śmiełowa (5 km), gdzie znajduje się warte zwiedzenia Muzeum poświęcone Adamowi Mickiewiczowi. Wpływamy na teren Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Lasy podchodzą z obu stron do brzegów rzeki; drzewostany z przewagą sosny oraz licznymi drzewami liściastymi, w których licznie gniazdują ptaki. Zbliżamy się do krainy dębów, które licznie zgromadzone na nadwarciańskich łęgach towarzyszą kajakarzom aż do Poznania.

342,3 lewy brzeg rzeki Ujście Odczepichy.

337,0 CZESZEWO, prom górnolinowy.

Na lewym brzegu Pobliski las odwiedzał w 1831 r. Adam Mickiewicz (podobno jego pierwotność tak urzekła poetę, iż włączył jego opis do „Pana Tadeusza”). Przejeżdżał także tędy Henryk Sienkiewicz. Przez pole biwakowe przebiega ścieżka edukacyjna o 18 stanowiskach, zorganizowana przez nadleśnictwo Jarocin.

335,0  prawy brzeg rzeki, Orzechowo, ośrodek kolonijny zakładów przemysłu drzewnego.

333,0 lewy brzeg rzeki –  Ujście Lutyni. 

332,7 prawy brzeg rzeki, Orzechowo, za wysokim wałem przeciwpowodziowym dawny port rzeczny z bocznicą kolejową. Tory o długości ponad 1 km ocalały wraz z nastawniami. Potencjalny zabytek techniki.

331,4 Most kolejowy linii Gniezno – Jarocin.

330,6 lewy brzeg rzeki, DĘBNO, prom górnolinowy o nazwie SAN i udźwigu 8 t na drodze Orzechowo – Mieszków. Z kajaków wychodzimy przy promie.

329 lewy brzeg rzekiHERMANÓW, Folwark Konny w Hermanowie

324,0 lewy brzeg rzeki – NOWE MIASTO NAD WARTĄ, most drogi nr 11 Poznań – Katowice oraz nr 12 Poznań – Kalisz.

323,5 Za mostem na lewym brzegu w odnodze Warty znajduje się przystań Strażnicy Wodnej Nowe Miasto.

318,0 prawy brzeg rzeki, SOLEC, most kolejowy linii Poznań – Ostrów Wielkopolski.

Źródło : „Program rozwoju turystyki kajakowej na Warcie” op. Marek Lityński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress